NÁŠ OBCHODNÍ PARTNER

BAUER Resources GmbH

Se zřízením třetí části skupiny BAUER Group, divize BAUER Resources GmbH v polovině roku 2007 začal nový segment zdrojů pro stavební a strojní zařízení. Bauer Resources je vedle divizí Bau a Maschinen nejmladší částí skupiny BAUER.

BAUER Resources GmbH se zaměřuje na segment produktů a služeb v oblasti vodního hospodářství, energetiky, přírodních zdrojů a životního prostředí. Pod skupinu Resources spadá několik dceřiných společností ve třech provozních oblastech, kterými jsou Materials (studniční a čerpací technika), Exploration und Mining Services (ropa, plyn, voda, minerály, geotermální energie) a Enviroment (čištění vody, sanace zeminy a recyklace).
bauer_hlavni_sidlo.jpg bauer_schrobenhausen.jpg bauer.jpg

GWE pumpenboese GmbH

Společnost GWE (German Water and Energy) vznikla v roce 1998 spojením společností Pumpenboese GmbH & Co a SBF-HAGUSTA GmbH. Historie společnosti se začíná datovat ve 30. letech minulého století. Od roku 2007 patří společnost do nově vytvořené skupiny BAUER Resources.

Podniky skupiny German Water and Energy se zabývají především vývojem, výrobou a prodejem vysoce kvalitních výrobků pro rozvoj, těžbu, přepravu a distribuci vody. Další z oblastí je jímání podpovrchového zemního tepla v oblastech mělké a středně hluboké geotermální energie.

Skupina má v těchto oborech vedoucí postavení na trhu.

Výroba GWE je rozdělena do několika výrobních závodů podle zaměření na jednotlivé produkty.

  • Peine - sídlo společnosti, výroba PVC-U, PEHD
  • Luckau - PVC-U, PEHD, filtry s pískovým oblepem, geotermální sondy
  • Nordhausen - produkty z ušlechtilé oceli, nerezové WDF filtry
  • Renchen - pažnice se speciální povrchovou úpravou HAGULIT, ocelové produkty, výroba filtrů s pískovým oblepem, výroba pažnic pro hlubinné geotermální vrty

Další výrobní závody jsou mj. v Madridu / Španělsko, Łódźi / Polsko a Mezöfalva (Budapešť) / Maďarsko.
gwe_pumpenboese_luckau.jpg gwe_pumpenboese_nordhausen.jpg gwe_pumpenboese_peine.jpg  

GWE Budafilter Kft

Společnost GWE má jeden z výrobních závodů v Maďarsku (Mezöfalva, cca 75 km na jih od Budapešti). Výrobní závod Budafilter byl v roce 2009 začleněn do skupiny GWE. Následně proběhly ve výrobním závodě větší investice do nové výrobní haly. Ta umožňuje díky nové technologii a extrudérům zvýšenou kapacitu výroby. Rovněž došlo k úpravě a rozšíření skladovacích prostor, což umožňuje navýšení skladových zásob, zefektivnění výroby a zkrácení termínu dodávek standardně vyráběných produktů.

GWE Budafilter se specializuje na výrobu PVC-U pažnic určených pro vystrojení hydrovrtů. Jako jedniný z výrobců na trhu vyrábí a dodává navíjený PVC-WDF filter (vlastní průmyslový vzor).
budafilter_sitz.png extruder.jpg budafilter_sklad.jpg 

Gratec GmbH

Společnost Gratec GmbH sídlí v Rödermarku (u Frankfurtu nad Mohanem). Působí nejenom v Německu, ale jako kompetentní centrum pro využití geotermální energie po celém světě. Ve spolupráci se svými systémovými partnery vylepšují stávající a vyvýjejí nová řešení. 

Vedle výroby komponentů pro geotermální systémy, jako například hlavy zemních geotermálních sond, sběrače/rozdělovače a sběrné šachty, se firma zabývá také plánování, vývojem a realizací systémových řešení pro geotermii po celém světě. 
gwe_gf_tec_sidlo_firmy.jpg gwe_gf_tec.jpg  

Kröner GmbH

Kröner GmbH je rodinná firma založená v roce1984 zabývající se vývojem, výrobou a distribucí vysoce kvalitních těsnících systémů pro prostupy přívodních vedení a kabelů do objektu. Produkty firmy Kröner splňijí náročné podmínky pro plynové a vodovodní přípojky. 

S našimi těsnícími průchodkami lze dosáhnout tlakové odolnosti prostupu až 8 barů. V sortimentu jsou různé typy provedení pro řešení každé situace. 
kroner_sidlo.jpg kroner_vyroba.jpg kroner.jpg 

Ritmo S.p.A. 

Slopečnost Ritmo je světovým lídrem v oblasti svařovací techniky pro plasty s více jak 35 letou zkušeností v oboru. Všechny výrobky jsou navrženy a vyrobeny dle mezinárodních standardů (UNI, ISO, CEE). Již od začátklu jsou hlavním krédem společnosti kvalita a technologická inovace.

Ritmo vyrábí svařovací jednotky a příslušenství s maximálním důrazem na design, přesnost, rychlost, univerzálnost a jednoduchost použití jednostlivých výrobků. Paleta zahrnuje svařovací jednotky pro svařování na tupo, elektrosvářečky, ruční extrudéry, stojanové pily a zařízení na zpracování plastových desek, jednotky pro výrobu speciálních tvarovek a pro polyfúzní svařování a také veškeré potřebné příslušenství jako rychoškrabky, rotační škrabky, fixační zařízení, nůžky, řezáky, zakruhovací svěry, odhrotovače, řezáky vnitřního výronku a další. 
ritmo_sitz.jpg  vyrobni_zavod_ritmo.jpg  ritmo.jpg

Kaimann GmbH International

Společnost Kaimann GmbH International se sídlem v Hövelhofu (Něměcko) je předním světovým výrobcem v oblasti tepelných izolací. Založená byla panem Wilhelmem Kaimannem v roce 1959. Dnes je Kaimann mezinárodně etablovaným výrobcem, který vyvíjí moderní technologie v oblasti elastomerních izolací. Disponuje distribuční síti ve více než 50 zemích světa.

Výrobky Kaimann přinášejí vysokou efektivitu, ale i jistotu v úseku ochrany proti hořlavosti, hluku a korozi a jsou aplikovány v následujících oblastech použití: domovní technika, průmyslové izolace, potravinářské technologie, chemické a farmaceutické oblasti stejně tak jako sektory průmyslových olejů a plynu.
Sídlo firmy Kaiman Izolace vnitřních rozvodů2 Izolace vnitřních rozvodů

ZEVAR, s.r.o.

Historie společnosti se sídlem ve Větrném Jeníkově sahá až do 20. let minulého století, kdy byl založen zemědělský lihovar ZEVAR. V součastnosti je výroba společnost ZEVAR, s.r.o. zaměřená především na produkci teplonosných kapalin vhodných pro použití v topných systémech, chlazení, klimatizaci, tepelných čerpadlech a solárních systémech. V této oblasti patří mezi nejvýznamnější výrobce a dodavatele v rámci České republiky.

Společnost má ve vlastních prostorách výrobního závodu mimo jiné i chemickou laboratoř, která ji umožňuje dále pracovat na vývoji/výzkumu nových kapalin, vylepšovat jejich složení směrující ke zlepšení parametrů a prodloužení žiovotnosti. Zabývá se rovněž servisem kapalin ve stávajících provozovaných systémech (rozbory + doporučení pro revitalizace kapalin) a následnou likvidací kapalin po ukončení jejich životnsoti.
Závoz kapaliny Laboratoř Laboratoř2 

PRAKLA Bohrtechnik GmbH

Prakla Bohrtechnik se sídlem v Peine se zabývá vývojem a výrobou vrtných souprav pro geologický průzkum a vrtání studní. Je jedním z členů divize BAUER Maschinen Group.

Stroje Prakla jsou používány v obtížných podmínkách zejména tam, kde se při získávání pitné vody potýkáme s technickými a logistickými problémy při nutnosti dosažení velkých hloubek. Zařízení PRAKLA jsou většinou namontována na nákladním podvozku a díky tomu jsou velmi variabilní.

Své know-how firma PRAKLA využívá také v celé řadě dalších činností. Speciální vrtná zařízení mohou být z výzkumné lodi spuštěna na mořské dno a vrtat do velkých hloubek kde získávají důležitá data. PRAKLA nabízí také vrtná zařízení pro geotermii s vysoce mobilním použitím.
prakla_vrtna_souprava.jpg prakla_vyroba_soupravy.jpg prakla_ve_svete.jpg


Závoz kapalinyLaboratořLaboratoř2Sídlo firmy KaimanIzolace vnitřních rozvodůIzolace vnitřních rozvodů2