HISTORIE A SOUČASNOST

GE-TRA s.r.o. je dynamická česká firma, která byla založena v roce 2003. Naší specializací je vše co souvisí s vrty (hydrogeologickými vrty, monitorovacími vrty a vrty pro tepelná čerpadla).

Pro tuto oblast získala společnost GE-TRA s.r.o. výhradní obchodní a technické zastoupení firmy GWE Pumpenboese pro Českou republiku a Slovensko. Po začlenění společnosti GWE do skupiny BAUER Resources se rozšířil nabízený sortiment výrobků a služeb o další produkty. Nyní umíme využít nejenom naše zkušenosti, ale i zkušenosti z instalací našich obchodních partnerů po celém světě.

Naším krédem je kvalita a používání ověřených materiálů s dlouhou životností bez nutných dodatečných nákladů.

2004-2005 - hydrogeologické, monitorovací, odvodňovací vrty a vrty pro tepelná čerpadla (nerezové výtlačné potrubí, nerezové WDF filtry a můstkové filtry včetně plnostěnných pažnic. PEHD a PVC-U filtry a pažnice se závitem, filtry s pískovým oblepem, šachty PB100, těsnící jíly, speciální obsyp a další příslušenství)

2006-2007 - rozšíření nabídky o ucelené dodávky pro primární okruhy (geotermální vertikální sondy, potrubí pro plošné kolektory, sběrače/rozdělovače, kruhové šachty, šachty GWE FIX-BOX, elektrotvarovky, kaučukové izolace, nemrznoucí směsi, ...)

2007-2009 - rozšíření nabídky o vrtné zařízení PRAKLA. Poskytujeme poradenství a vlastní know-how získané z více než tisícovky instalací dále nabízíme možnost dimenzování na základě TRT testu.

2009-2010 - polymerové výplachové prostředky pro stabilizaci vrtu. GFK-sklolaminátové pažnice pro hlubokou geotermii a jímací objekty

2010-2011 - rozšíření nabídky o těsnění prostupů do objektů. Kompletné řešení problematiky těsnění vertikálních i horizontálních prostupů inženýrských sítí pro objekty a řešení prostupů retenčních nádrží, šachet...

2011-2012 - rozšíření poskytování služeb v oblasti projektování z poradenství na vyhotovení kompletních projektových dokumentací zejména u primáních okruhů tepelných čerpadel (vrty / plošné kolektory / energetické piloty). Zpracování dokumentace (studie, DÚR, DSP, DPS, TD) včetně inženýringu.

1.9.2013 stěhování z pronajatých kanceláří na ulici Kašparova v Liberci - Rochlicích, kde společnost působila od svého založení v roce 2003, do nově vybudovaného administrativního objektu umístěného vedle skladu společnosti GE-TRA s.r.o. na ulici Strakonická 714 v Liberci - Dolním Hanychově. Nové kancelářské prostory poskytují zázemí nejenom zaměstnancům, ale i zákazníkům při školeních, prezentacích nebo přátelských setkání. Objekt a část přilehlých skladovacích prostor jsou vytápěné tepelným čerpadlem země-voda. 

2013-2014 - rozšíření nabídky o nářadí pro svařování plastů pomocí elektrotvarovek, polyfúzní svařování, svařování NA TUPO, ruční svařovací extrudéry a další příslušenství společnosti RITMO. Kompletní záruční i pozáruční servis spojený s údržbou a kalibrací svařovacích zařízení společnosti RITMO.

V současnosti řešíme nejenom technologické vybavení a vystrojení pro vrty a primární okruhy, ale poskytujeme i poradenství a servis. Umíme nabídnout řešení jakéhokoliv problému. Naším záměrem je, aby investor měl skutečného partnera k jednání, a proto nabízíme komplexní služby.