HISTORIE A SOUČASNOST

GE-TRA s.r.o. je dynamická česká firma, která byla založena v roce 2003. Naší specializací je vše, co souvisí s vrty (hydrogeologickými vrty, monitorovacími vrty a vrty pro tepelná čerpadla).

Umíme využít nejenom naše zkušenosti, ale i zkušenosti z instalací našich obchodních partnerů po celém světě. Naším krédem je kvalita a používání ověřených materiálů s dlouhou životností bez nutných dodatečných nákladů.

22.9.2003 - založení společnosti GE-TRA s.r.o.

2003-2005 - hydrogeologické, monitorovací, odvodňovací vrty a vrty pro tepelná čerpadla (nerezové výtlačné potrubí, nerezové WDF filtry a můstkové filtry včetně plnostěnných pažnic. PEHD a PVC-U filtry a pažnice se závitem, filtry s pískovým oblepem, šachty PB100, těsnící jíly, speciální obsyp a další příslušenství).

2006-2007 - rozšíření nabídky o ucelené dodávky pro primární okruhy (geotermální vertikální sondy, potrubí pro plošné kolektory, sběrače/rozdělovače, kruhové šachty, elektrotvarovky, kaučukové izolace, nemrznoucí směsi, ...).

2007-2009 - začínáme poskytovat poradenství a vlastní know-how získané z více než tisícovky instalací dále nabízíme možnost dimenzování na základě TRT testu.

2009-2010 - polymerové výplachové prostředky pro stabilizaci vrtu.

2010-2011 - rozšíření nabídky o těsnění prostupů do objektů německého výrobce KRÖNER. Systémové řešení problematiky těsnění vertikálních i horizontálních prostupů inženýrských sítí pro objekty a řešení prostupů retenčních nádrží, šachet...

2011-2012 - rozšíření poskytování služeb v oblasti projektování z poradenství na vyhotovení kompletních projektových dokumentací zejména u primárních okruhů tepelných čerpadel (vrty / plošné kolektory / energetické piloty). Zpracování dokumentace (studie, DÚR, DSP, DPS, TD) včetně inženýringu.

1.9.2013 - stěhování do nově vybudovaného administrativního objektu společnosti GE-TRA s.r.o. na ulici Strakonická 714 v Liberci - Dolním Hanychově. Nové kancelářské prostory poskytují zázemí nejenom zaměstnancům, ale i zákazníkům při školeních, prezentacích nebo přátelských setkání. Objekt a část přilehlých skladovacích prostor jsou vytápěné tepelným čerpadlem země-voda. 

2013-2014 - rozšíření nabídky o nářadí pro svařování plastů pomocí elektrotvarovek, polyfúzní svařování, svařování NA TUPO, ruční svařovací extrudéry a další příslušenství společnosti RITMO. Kompletní záruční i pozáruční servis spojený s údržbou a kalibrací svařovacích zařízení společnosti RITMO.

2016 - rozšíření nabídky o GEOTERMÁLNÍ SONDY a POWERWAVE kolektory švýcarské společnosti JANSEN AG. Komplexní řešení vrtů i pro větší hloubky (až do 450m). Nově v nabídce sondy s tlakovou odolností až PN35. Možností dodání sondy ve variantě JANSEN Shark a PE-RT. Nové typy potrubí JANSEN Powerave určeného pro zemní plošné kolektory ale i pro vystrojení vrtů.  

V současnosti řešíme nejenom technologické vybavení a vystrojení pro vrty a primární okruhy, ale poskytujeme i poradenství a servis. Umíme nabídnout řešení jakéhokoliv problému. Naším záměrem je, aby investor měl skutečného partnera k jednání, a proto nabízíme komplexní služby.